kaski motocyklowe

Kaski motocyklowe są cenione na rynku przez każdego miłośnika jazdy na jednośladzie. W tym wypadku konieczne jest zmierzenie obwodu głowy, dzięki czemu dopasujemy kask do naszych oczekiwań. Postawmy na znaną markę i solidne wykonanie, co da nam pewność najlepszej jakości. Jak zmierzyć obwód głowy? Jak dobrać idealny kask na motocykl? Gdzie znajdziemy ciekawe oferty? Jakie rozwiązanie jest godne uwagi?

Obwód głowy

kaski motocyklowe

Okazuje się, e obwód głowy zmierzymy za pomocą metra krawieckiego nad uszami i około 2-3 cm nad brwiami. Pomocne jest wsparcie drugiej osoby, aby zyskać pewność prawidłowego wykonania pomiaru. Gdy uzyskamy wynik, konieczne jest porównanie go z tabelą rozmiarów. Taką tabelę znajdziemy w każdym internetowym sklepie. Odczytamy na niej rozmiar kasku, który najlepiej odpowiada danym parametrom. Każdy z nas ma inny rozmiar głowy. W tym przypadku nie ma reguły, a najważniejsze jest zachowanie komfortu. 

Kaski motocyklowe

Pamiętajmy o tym, że odpowiednio dobrany kask powinien stawiać lekki opór podczas ubierania na głowę. Gdy go ubieramy, powinniśmy czuć, że kask przylega do całej głowy, nie dotyka brody i nosa oraz uciska policzki. Nie powinien on z kolei uciskać skroni i czubka głowy. Nie bez znaczenia jest sprawdzenie, jak kask zachowuje się podczas nagłego ruchu. Powinien poruszać się razem z głową. Zachowanie stabilności kasku jest bardzo cennym parametrem. Gdzie zakupimy te wyroby? Klienci chętnie dokonują zakupu w sklepie online, gdzie można liczyć na wysoką jakość i atrakcyjne ceny.