Posted in

Jedziemy w Bieszczady – co warto zobaczyć?

co-warto-zobaczyc-w-bieszczadach

Podróżowanie to świetna sprawa, ale nie zawsze mamy na to plan, a szkoda. Udając się w dowolne miejsce, powinniśmy mieć dokładny plan wycieczki, by wyciągnąć z niej maksymalnie dużo. Bieszczady są jedną z prawdziwych pereł województwa podkarpackiego, aczkolwiek trzeba powiedzieć, że swoją popularnością ustępują górom położonym na południu Polski. Postanowiliśmy dla was przygotować kilka atrakcji, które można zobaczyć na bieszczadzkich trasach. Aby się z nimi bliżej zapoznać, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

1. Tarnica

Tarnica to jedno z piękniej położonych miejsc w Bieszczadach. Można dotrzeć na nią z Ustrzyk Dolnych czy z Wołosatego, aczkolwiek w przypadku tej drugiej opcji mamy 2 szlaki do wyboru. Bieszczady co warto zobaczyć, to właśnie przede wszystkim ten duży i majestatyczny krzyż, który stoi na najwyższym szczycie Bieszczad, jakim właśnie jest Tarnica. Oczywiście, jest też opcja zwiedzenia przez Bieszczadzki Park Narodowy, chociaż zaznaczamy, że trasa nie jest łatwa i zajmuje wiele czasu jej przejście.

2. Jeziora Duszatyńskie

Jeziora Duszatyńskie to ogromne kawały osuwisk w Karpatach, które powstały na początku XX wieku. Należy wspomnieć o tym, że wiosenne roztopy i ogromna ilość opadów sprawiła, że właśnie ziemia osunęła się wgłąb na długość 2 km, co rzeczywiście jest ogromną przepaścią, ale jej widok robi ogromne wrażenie.

3. Jezioro Solińskie

Zapora jaką jest Jezioro Solińskie jest przepiękne i absolutnie warto się tam stawić chociaż na chwilę, by zobaczyć jego wspaniałość. Nie można zapomnieć, że na zachodnim brzegu położone jest uzdrowisko Polańczyk, więc można też w ten sposób dodatkowo zadbać o swoje zdrowie.