Posted in

Odzież przeciwdeszczowa na motor

Kurtka-przeciwdeszczowa

Jazda na motorze w deszczu nie jest zalecana, ale czasem jest konieczna. Podczas deszczu łatwiej o poślizg, a co za tym dalej idzie – łatwiej o kolizję na drodze. Czasem jednak nie ma się innego wyboru. Należy tylko nieco zwolnić, aby czuć się pewniej na drodze. Każdy motocyklista powinien mieć także odzież, która będzie przystosowana do jazdy w deszczu.

Dobra kurtka na deszcz

Na pierwszy ogień powinna pójść kurtka przeciwdeszczowa na motor(dostępna na Moto-tour.com.pl) , jak również spodnie. Zdecydowana większość osób zwraca jednak uwagę na kurtkę, ponieważ to góra narażona jest najwięcej na opady. Jak wybrać kurtkę do jazdy w deszczu? Do wyboru są te produkty, które są w stanie poradzić sobie z największymi, ekstremalnymi ulewami, a także te, które stawiają na lepszą cyrkulację powietrza. Wybór takiej kurtki zależny jest tak naprawdę od indywidualnych predyspozycji danego motocyklisty.

Odblaskowe elementy

Uwaga! Tak, kurtka przeciwdeszczowa ma za zadanie ochronić przed deszczem, ale nie można zapomnieć o tym, że powinna ona zostać także wyposażona w odblaskowe elementy. Dla własnego bezpieczeństwa na drodze. Nie, nie musi ona być cała w odblasku. W sklepach można otrzymać specjalne modele, które są tak zaprojektowane, że posiadają one niezbędne elementy odblaskowe, które są widoczne nawet z dużej odległości. Bez obaw, są one tak wykonane, że pozwalają one stworzyć modną stylizację – na czym zależy wielu osobom, które na co dzień jeżdżą na motorach. Kurtki na motor bez odblaskowych elementów, nie powinny znajdować się w użytkowaniu.