Posted in

Wybór rękawic motocyklowych do jazdy

rękawice motocyklowe

Odpowiednie wyposażenie nie tylko pozwala motocykliście czuć się komfortowo za kierownicą swojego ulubionego motocykla, ale także ratuje jego życie w razie wypadku. Jak wiadomo, podczas upadku najbardziej narażone na uderzenia są ręce motocyklisty, dlatego ważne jest, aby wybrać dla nich odpowiednią ochronę. Obecnie rękawice motocyklowe są dostępne w wielu rodzajach i z różnych materiałów. Aby dobrać odpowiednie akcesoria ochronne, należy wziąć pod uwagę typ roweru i inne cechy.

Odmiany rękawic

rękawiczki motocyklowe

Spójrzmy na główne odmiany akcesoriów:

  • Rękawice motocrossowe. Rękawice te są zazwyczaj wykonane z syntetycznego zamszu i innych materiałów. Są one zaprojektowane bardziej dla wygodnego sterowania przepustnicą, więc są wentylowane. Modele te nie chronią jednak rąk rowerzysty przed urazami.
  • Do enduro. Akcesoria na imprezy wielodniowe powinny być również ergonomiczne i wygodne oraz wykonane z bardziej miękkich materiałów. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, akcesoria enduro są wyposażone w plastikowe osłony kostek. Często są one wykonane ze skóry lub grubej tkaniny.
  • Do chopperów. W tym przypadku producenci zapewniają rękawicom większą ochronę. Modele te wykonane są najczęściej ze skóry bydlęcej, świńskiej lub mięsnej o minimalnej grubości 0,8 mm i pokryte dodatkową warstwą specjalnej tkaniny odpornej na ścieranie. Istnieją również wydłużone modele do klasycznych chopperów.
  • Dla rowerów szosowych. Tego typu akcesoria skórzane produkowane są w trzech rodzajach: krótkie (1-2 cm obejmujące nadgarstek), średnie (tylko z jednej strony) i długie (5-10 cm do nadgarstka). Modele te wyposażone są w lepszą ochronę w postaci miękkich lub twardych podkładek.

Modele typu Touring są uważane za najlepsze, ponieważ standardowe skórzane rękawice stają się zbyt sztywne w deszczowych warunkach pogodowych. Powoduje to dyskomfort u kierowcy i może prowadzić do błędów na drodze. Dlatego ważne jest, aby wybierać akcesoria z myślą o warunkach pogodowych.