Posted in

Buty na motor

buty na motor

Czy ubrania motocyklowe faktycznie mają znaczenie?

Zastanawiasz się czy jest sens wydawania pieniędzy na ubrania motocyklowe? Rozmyślasz nad tym czy nie lepiej zaoszczędzić te pieniądze lub spożytkować je w inny sposób? 

Zobacz jak wiele wypadków samochodowych kończy się uszczerbkiem na zdrowiu kierowcy lub jego pasażerów. Mimo pełnego opancerzenia dookoła nas w postaci maski samochodu, bagażnika, drzwi bocznych czy dachu – w dalszym ciągu nie jesteśmy bezpieczni w stu procentach w sytuacjach losowych, kiedy dochodzi do stłuczki bądź do kolizji. Będąc na motocyklu niestety nie mamy nawet tej obudowy, tym samym prawdopodobieństwo uszczerbku na zdrowiu w sytuacjach związanych z wypadkami bądź kolizjami – znacznie rośnie. Ubrania motocyklowe potrafią jednak znacznie podnieść nasze bezpieczeństwo, zabezpieczając elementy naszego ciała szczególnie narażone na uszkodzenia takie jak kostka, łokcie czy kolana. Oczywiście nie zyskujemy 100 procentowego zabezpieczenia, jednak znacznie je powiększamy, szczególnie w sytuacji drobnych kolizji bądź upadków. 

Buty na motor

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia prawdziwego motocyklisty są oczywiście buty na motor. Zgodnie ze sztuką powinny być one za kostkę. Dzięki temu usztywniają one naszą nogę i zabezpieczają ją na wypadek obtarć i innych uszkodzeń podczas wypadków. 

Pamiętaj, życie jest tylko jedno, w związku z czym należy zrobić wszystko aby zadbać o swoje zdrowie i bezpieczną jazdę, która przecież sprawia nam tak ogromną radość każdego dnia.