O ile w samochodach osobowych w 90% przypadków będziemy mieli zegarek na widok w ramach zegarów, czy wyświetlacza multimediów, to w przypadku motocykli to nie jest tak oczywiste. Szczególnie w przypadku starszych maszyn nie możemy liczyć na luksus ciągłej świadomości czasu, a zerknięcie na zegarek na naszej ręce często mogłoby być niebezpieczne, to zbędne oderwanie rąk z kierownicy. Dlatego warto zainstalować czasomierz na kierownicy.

Co jest ważne przy wyborze zegarka motocyklowego?

To zależy w dużym stopniu od naszych potrzeb, jeśli chcemy, żeby nasz motocykl świetnie wyglądał to dobór zegarka pasującego stylistycznie do reszty motocykla będzie niezbędny. Z kolei, jeśli motocykl ma nam służyć przede wszystkim jako środek lokomocji, dzięki któremu przemierzanie miast będzie tańsze, możemy praktycznie pominąć ten aspekt wybierając najtańsze i najprostsze modele. 

Kolejny aspekt to czytelność jaką oferuje dany zegarek, dostępne są modele analogowe i cyfrowe, z podświetleniem i bez podświetlenia. Występują też różnice w wielkościach tarcz (bądź wyświetlaczy). Po raz kolejny wszystko zależy od preferencji. 

Gdzie najlepiej zamontować zegarek motocyklowy?

W zasadzie możliwości nie ma zbyt wiele. Są tylko dwa rodzaje montażu, albo przytwierdzenie do kierownicy za pomocą prostej obręczy, która zaciskamy na wybranym przez nas miejscu, albo klejenie na baku. Pierwszy sposób jest bardziej uniwersalny, dlatego większość osób decyduje się na montaż zegarka motocyklowego na kierownicę. Drugi sposób jest bardziej dedykowany osobom korzystającym z motocykli typu cruiser. 

Sprawdź zegarki motocyklowe na: https://moto-tour.com.pl/pl/menu/zegarki-191149.html