Sprzęt motocyklowy nie byłoby pełny bez odpowiednio dobranej kurtki. Powinna ona być zarówno funkcjonalna, jak i stylowo nam odpowiadająca. W jaki sposób dobrać ją tak, aby spełniała wszystkie nasze potrzeby?

Właściwy rozmiar

Pierwszą i najważniejszą zasadą w wyborze kurtki jest jej rozmiar. Wszystkie kurtki motocyklowe męskie z firmy moto-tur, ale i nie tylko, powinny idealnie przylegać do ciała. Dlaczego? Jeśli kurtka napełni się powietrzem podczas jazdy, może powodować spory dyskomfort, co może być po prostu niebezpieczne. 

Jeśli wybieramy kurtkę skórzaną, warto wiedzieć, że skóra dopasowuje się do właściciela. Na początku możemy czuć, że założyliśmy coś o kilka rozmiarów za małego, ale po czasie zorientujemy się, że wszystko jest w porządku. Jednak jeśli zdecydujemy się na kurtkę tekstylną, musi ona dobrze pasować nam od samego początku. 

Ważne też są rękawy, gdy wybieramy kurtkę motocyklową. Najlepiej, aby kończyły się one wraz z nadgarstkiem, gdyż zapewni to wygodę i bezpieczeństwo jazdy.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność kurtki

W ramach bezpieczeństwa warto, aby kurtka miała elementy odblaskowe, gdyż na poboczu możemy nie być wystarczająco zauważalni. Warto też, aby kurtka, którą wybierzemy, była wyposażona w protektory chroniące barki, łokcie i kręgosłup. 

Pamiętajmy, że kurtka ma posłużyć nam w każdej pogodzie. Warto więc sprawdzić, czy posiada ona odpowiednią membranę, która pomoże w wodoodporności. Pod kątem przenikania wody powinny być sprawdzone również zamki i kieszenie.

Zostając już przy kieszeniach, warto wspomnieć o tym, że powinno ich być wystarczająco dużo, aby można było schować wszystkie potrzebne rzeczy – dokumenty, telefon i inne.