Wygląd w trakcie jazdy to nie jedyna kwestia, którą powinniśmy brać pod uwagę, wybierając strój na motocykl. Równie ważne jest, by w razie upadku strój zapewniał bezpieczeństwo, a w trakcie długich przejazdów oferował dobrą wentylację i wygodę. Świetnym wyborem dla większości motocyklistów poruszających się poza torem jest dwuczęściowy kombinezon motocyklowy.

Zalety dwuczęściowego kombinezonu motocyklowego

Jest to najwygodniejszy i najbezpieczniejszy ubiór motocyklisty, jaki można kupić dla większości użytkowników. Dobrze się sprawdzi przy jeździe sportowo-turystycznej, a dużym plusem dwuczęściówki jest jej uniwersalność, bo gdy tylko zajdzie taka potrzeba, możesz w niej wjechać na tor. Jedną z największych zalet jest fakt, że gdy tylko tego potrzebujesz, to możesz po prostu zdjąć kurtkę i odpocząć, co jest niezwykle przydatne w upalne dni na postoju.

Dwuczęściowy zestaw jest też bardzo łatwo dobrać do sylwetki motocyklisty, co jeszcze bardziej podnosi komfort użytkowy.

Wybór materiału

Wybierając dwuczęściowy kombinezon motocyklowy https://moto-tour.com.pl/pl/menu/dwuczesciowe-14097.html , warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Najbardziej rozpowszechnione są kombinezony skórzane, dające przede wszystkim świetną ochronę w sytuacjach podbramkowych. Dodatkowo materiał ten z czasem używania dopasowuje się do sylwetki motocyklisty.
Alternatywnym wyborem są kombinezony wykonane z materiału syntetycznego.

Przewagą tych materiałów jest użycie zaawansowanych membran świetnie chroniących np. przed wiatrem, ale przede wszystkim bardzo dobrze odprowadzają pot, poza tym odpinając podpinkę od takiego kombinezonu, bez problemu dopasujesz go do aury, która panuje na zewnątrz.