Posted in

Czy warto kupić odzież motocyklową?

Kurtka-przeciwdeszczowa-Rebelhorn-Patrol

W momencie, gdy posiadamy motocykl to musimy zadbać o poszczególne akcesoria do niego, aby lepiej się nam jeździło, ale też chcemy być bardziej bezpieczni. Należy pamiętać, że odzież motocyklowa, ochraniacze i kask mają poprawiać nasze bezpieczeństwo w czasie jazdy, ale też sprawią one, że poczujemy się się o wiele pewniej na motocyklu. Poszczególne elementy należy dobierać pod indywidualne preferencje, ale też pamiętać o względach bezpieczeństwa.

Jaką odzież motocyklową kupić?

Najlepiej zaopatrzyć się w profesjonalną odzież motocyklową, która poprawi nam bezpieczeństwo, ale też będziemy się w niej w miarę swobodnie czuć. Należy pamiętać, że ta odzież powinna przepuszczać powietrze, aby nie zgrzać się w momencie jazdy. Wiadomo, że kiedy kończymy jazdę motocyklem to należy rozbierać się z kurtki motocyklowej jak najszybciej, bo tak to będziemy się szybko pocić. Najbardziej popularnym materiałem, z którego jest zrobiona odzież motoryzacyjna jest skóra, która też się dobrze prezentuje. Należy pamiętać, że nie należy kupować zbyt dużych ubrań, bo nie będą one spełniały swojej funkcji.

Ilu warstwową odzież wybrać na motocykl?

Kiedy wybieramy się na krótkie podróże motocyklem to lepszym rozwiązaniem jest zakup odzieży jednowarstwowej, która dobrze się sprawdzi w ciepłe dni, bo wtedy nie potrzebujemy zbyt ciepłego ubrania. Odzież dwuwarstwowa jest lepsza trochę na dłuższe trasy, ale nie ma tak dobrej wentylacji jak odzież trzywarstwowa, która ma dużą ilość wypustek, dzięki czemu mamy lepszą wentylację.