Turystyka motocyklowa jest to coraz częstsza forma podróżowania oraz spędzania wolnego czasu. Nic w tym dziwnego. Jest to forma nader atrakcyjna, która pozwala na zwiedzenie wielu nowych miejsc oraz oferuje sporo swobody. Opowiedzmy hipotetycznej osobie, która nie ma obecnie wiele wspólnego z taką formą turystyki, jak się do niej przygotować.

Prawo jazdy na motocyklPodstawą jest oczywiście posiadanie uprawnień do prowadzenia określonego typu motocykla. Oczywiście jest opcja na to, aby podróżować jako pasażer, ale nie do końca chyba o to chodzi. Warte jest podkreślenie faktu, że nie od razu wyrobimy sobie prawo jazdy na każdy motocykl, tak więc warto na samym początku sprawdzić, na jaką maszynę możemy sobie pozwolić.

Kask i radio


Kask jest niby sprawą oczywistą, ale kiedy będziemy uprawiać turystykę motocyklową, to zapewne nie będziemy jej uprawiać samodzielnie. Jeżdżąc w grupie, istotna jest komunikacja, a taką można sobie zapewnić dzięki zainstalowanemu na motocyklu radiu CB oraz kasku, który jest z tym radiem sprzężony i ma wbudowane nagłośnienie i mikrofon.

SakwyDobre sakwy motocyklowe to również jest podstawa. Nawet jeśli nie jedziemy w deszczu, to rzadko kiedy będzie możliwość schowania motocykla z bagażem pod dach. Jeśli więc nie będziemy mieli dobrych sakw, to nasz bagaż będzie przemoczony.

UbranieDobre ubranie na motocykl chroni nas przed wiatrem, a co za tym idzie przed chłodem, przed deszczem, przed urazami mechanicznymi, a do tego jest wygodne. Podczas długiej jazdy, wygoda jest naprawdę istotna.