Wybór obuwia motocyklowego bardzo często dotyczy nie tyle samego modelu, ile raczej jego długości. Zgodnie z opinią wielu doświadczonych motocyklistów, warto przy zakupie takich butów zwrócić uwagę również i na ten aspekt, gdyż od niego może zależeć bezpieczeństwo ich użytkownika.

Buty długie – czym się charakteryzują?

Ideą powstania długich butów motocyklowych, była chęć zabezpieczenia piszczeli przed ryzykiem urazu. Problem w tym, że długie buty motocyklowe są po prostu niewygodne (zwłaszcza, jeśli podróżuje się w nich latem). Doświadczeni motocykliści wybierają je przede wszystkim na trasy. W żargonie nazywa się je często butami sportowymi, gdyż są one przeznaczone przede wszystkim do wymagających tras.

Dobrych butów na motocykl szukaj na Moto-Tour.com.pl

Buty krótkie – czym się charakteryzują?

Krótkie buty motocyklowe są przeznaczone głównie do jazdy po mieście. Niestety nie gwarantują one praktycznie żadnej ochrony, gdyż sięgają one minimalnie powyżej kostek. Motocykliści często nazywają je obuwiem rekreacyjnym, gdyż – w przeciwieństwie do butów długich – zapewniają one bardzo wysoki komfort podróżowania. Alternatywą dla obydwu powyższych rozwiązań jest obuwie średnie, które długością sięga mniej więcej do połowy łydki. Łączy ono w sobie cechy butów rekreacyjnych i sportowych.

Podsumowanie

Kupując but o określonej długości, bardzo często trzeba podjąć decyzję, czy jazda ma być bezpieczna, czy też komfortowa. Dlatego wybór określonego obuwia motocyklowego powinien być podejmowany przede wszystkim z uwzględnieniem ryzyka i – ewentualnie – własnego doświadczenia.